HAZIRLIK MAÇLARI

1 Mayıs 2016 Pazar

ŞİRİNTEPE'DEN MUHTEŞEM GERİ DÖNÜŞ.


ŞİRİNTEPE'DEN MUHTEŞEM GERİ DÖNÜŞ.
2.Amatör lig 7. grubun son haftalardaki flaş ekibi Şirintepe, ikinci yarının ilk maçında Yahya Kemal Sahası'nda İstanbul Sivas takımını konuk etti. Ligin ilk müsabakasında karşı karşıya gelen ekip sahadan 1-1 lik beraberlik sonrası puanları paylaşarak ayrılmışlardı.


İkinci yarının ilk haftası ile birlikte artık takımlarda geri sayımda başladı. Kaybedilecek hiç bir puanın telafisinin olmadığı bir sürece girildi.
7. grupta tüm takımların en azından 1. Amatöre çıkma iddialarını devam etmesi bu hafta oynanacak maçlara ayrı bir değer kattı.
Şirintepe evinde konuk ettiği İstanbul Sivas'a ilk devrede kaptırdığı bir puanı vermek istemiyordu. Tüm planlar galibiyet üzerine kuruldu. Ancak hızlı gelişen İstanbul Sivas atağında Eray Göktürk'ün ters vuruşu ağlarla buluşunca hesaplar ters döndü. 0-1Yediği gole karşılık vermek için disiplinsiz bir şekilde baskı kurmaya çalışan Şirintepe, Murat Can Kalamuk'un soldan ceza alanı içine gönderilen topu net bir vuruşla ağlara göndermesi ile birden iki farklı geriye düştü.
Şirintepe en azından bir gol bularak devreye girmek için sağlı sollu ataklarla rakibini bunaltmaya başladı. Sol kanattan topu kontrolüne alan Yaşar Uzun rakibini geçtikten sonra ceza alanı içine girdi, çapraz pozisyonda kaleye gönderdiği topu kaleci Emirhan kontrol etmek isternek önünde sektirince geriden gelen Emrah Kaya topu boş kaleye yuvarladı. 1-2
Karşılaşmanın ilk yarısı bu skorla sonbuldu.İkinci yarıda ev sahibi Şirintepe adeta İstanbul Sivas kalesini abluka altına aldı. Sağlı sollu ataklarla rakip defansı hata yapmaya zorlayan Şirintepe uç elemanları aradıkları golü bulmakta gecikmedi. Günün çalışkan isimlerinden Turan Yavuz, sağ çizgide rakipleri ile girdikleri mücaelede topu korner çizgisine kadar taşimayı başardı. Turan'ın cezalanı için yaptığı ortada Yaşar Uzun'a sadece dokunmak kaldı. Yaşar'ın bu golü ile Şirintepe erken beraberliğe ulaştı. 2-2
Rüzgarıda arkasına alarak rakip kaleye yüklenen Şirintepe üst üste İstanbul Sivas kalesinde pozisyonlar üretmeyi başarsa da b atakları gole çevirmekte başarılı olamadı. 
Orta sahdan defansın arkasına atılan topa Yasin Kaya hamle yaptı. Bu arada İstanbul Sivas defansı Yasin'in önünü kapattı. Çaprazdan kaleye çok şık bir vuruş yapan Yasin Şirintepe'nin beklediği gole imzasını attı. 3-2
İki farklı mağlubiyetten üst üste bulduğu gollerle 3-2 öne geçmeyi başaran Şirintepe bu avantajını son düdüğe kadar sürdürmeyi başardı ve hanesine 3 puan daha ekledi.
ŞİRİNTEPE :3 - İSTANBUL SİVAS : 2
Bu hafta tüm favorilerin kazanması ile Şirintepe'nin puan sıralamasındaki yeri değişmese de yukarıdaki sıralama netleşmeye başladı.

Hiç yorum yok :

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Uyarı:

Bu site Adg Amatörün Dünyası'na ait olup, yine onun tarafından işletilmektedir ve içerdiği görseller (metin pencereleri, grafikler, fotoğraflar, logolar, markalar vb.) uluslararası telif hakları ve ticari marka kanunları tarafından korunmaktadır. Kod ve yazılım da dahil olmak üzere, Adg Amatörün Dünyası'ında animasyon, fotoğraf, grafik, makale, yazı ve dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz, değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayımlanamaz, başka bir bilgisayara yüklenemez, postalanamaz, iletilemez ya da dağıtılamaz.
Telif ve mülkiyet hakları saklı kalmak koşuluyla, kişisel ve ticari olmayan kullanım amaçlarıyla bu sitenin olanaklarından yararlanılabilir.