HAZIRLIK MAÇLARI

8 Mayıs 2016 Pazar

ŞAMPİYON, CFS BAĞCILAR

ŞAMPİYON, CFS BAĞCILAR
U19Türkiye Şampiyonası 1. Kademe müsabakalarında Eskişehirde mücadele eden CFS Bağcılar, Grup şampiyonluğundan sonra İl şampiyonluğu için karşı karşıya geldiği Başkent Edaş Spor'u geriye düştüğü müsabaka da 3-2 ile geçerek 2. kademe vizesini aldı.

Kaybedenin telafisinin olmayacağı karşılaşmaya iki takımda temkinli başladı. Ancak Ankara temsilcisi 10. dakika da kazandığı penaltı atışı sonrası CFS Bağcılar karşısında 1-0 öne geçmeyi başardı. 
Golden sonra İstanbul temsilcisi oyunun hakimiyetini tamamen eline geçirdi ve sağlı sollu kanat atakları ile rakibini yıpratmaya ve beraberlik golü için yüklenmeye başladı. İlk yarının uzatma dakikaları oynanırken, sol kanattan Ekrem'in ceza alanı içine ortasını Selahattin çok güzel bir kafa vuruşu ile ağlara gönderdi. İlk yarının 1-1 bitmesini sağladı.

İkinci yarıda da oyunun hakimi İstanbul temsilcisi idi. Rakip kaleyi sürekli zorlayan CFS Bağcılar 60. dakika da ilk golün sahibi Selahattin ile bir gol daha buldu. Ceza alanı üzerinde kaleci ile karşı karşıya kalan Selahattin usta bir vuruşla topu kalecinin üzerinden ağlarla buluşturdu. 2-1
Skor olarak geri düşen Başkent Edaş uzun toplarla gol aramaya başladı. 75. dakika da boş pozisyonda kaleci ile karşı karşıya kalan Edaşlı futbolcunun vuruşunda top direkten geri döndü. Belki maçın kader anlarından biri oldu bu pozisyon. 
87. dakika da bu sefer Şahincan kaleci ile karşı karşıya kaldığı pozisyonda topğu ağlarla buluşturdu ve CFS Bağcılar'ı iki farklı öne geçiren gole imza attı. 3-1
Karşılaşma bu skorla bitecek derken bu sefer uzatma dakikalarında gol Başkent Edaş ekibinden geldi, ancak bu gol şampiyonun adını değiştirmedi. 3-2

ŞAMPİYON CFS BAĞCILAR
CFS Bağcılar sahaa şu kadro ile yer aldı.

Yasin-Hakan-Mehmet( Muhsin dk. 80) İlker-Muhammed-Berhudan-Fatih Kaplan-Barış-Selahattin-Ekrem( Ömer Şener dk. 70) Fatih Şahbudak ( Şahincan dk. 85)
CFS BAğcılar Teknik Direktörü Deniz Çelik maç sonrası yaptığı açıklamada "U19 yaş kategorisinde İstanbul'u temsilen Eskişehir'e şampiyonluk hedefi ile geldik, ilk iki maçta hedef skorlarla finale kaldık ve finalde mükemmele yakın bir oyunla rakibimizi yenerek Eskişehir grubunu şampiyon tamamladık ve Türkiye'de son 24 takım arasına kaldık. Takımım 1999 ağırlıklı oyunculardan oluşuyor. Kendi yaş kategorisinde oynayan 1 oyuncumuz var. Başta Yürekli oyuncularım olmak üzere Murat KIZILKAYA hocam ve Başkan'ımız yönetim kurulumuza çok teşekkür ediyorum. Ayrıca centilmence oynayan Ankara EDAŞ takımınıda tebrik ediyorum. " dedi

Hiç yorum yok :

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Uyarı:

Bu site Adg Amatörün Dünyası'na ait olup, yine onun tarafından işletilmektedir ve içerdiği görseller (metin pencereleri, grafikler, fotoğraflar, logolar, markalar vb.) uluslararası telif hakları ve ticari marka kanunları tarafından korunmaktadır. Kod ve yazılım da dahil olmak üzere, Adg Amatörün Dünyası'ında animasyon, fotoğraf, grafik, makale, yazı ve dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz, değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayımlanamaz, başka bir bilgisayara yüklenemez, postalanamaz, iletilemez ya da dağıtılamaz.
Telif ve mülkiyet hakları saklı kalmak koşuluyla, kişisel ve ticari olmayan kullanım amaçlarıyla bu sitenin olanaklarından yararlanılabilir.