HAZIRLIK MAÇLARI

18 Mayıs 2016 Çarşamba

Rumeli Hisarı 85. Yaşını Kutladı.

Rumeli Hisarı 85. Yaşını Kutladı.
Sarıyer’in en eski amatör spor kulübü olan Rumelihisarı Spor Kulübü 85. yaşını Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde görkemli bir programla kutladı. Programa Belediye Başkanı Şükrü Genç ve yaklaşık 300 kişi katıldı.

Türk futboluna birçok önemli isim kazandıran, Türkiye’nin en eski amatör spor kulüplerinden olan Rumelihisarı Spor Kulübü, 85. Yaşını büyük bir coşkuyla kutladı. Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde düzenlenen etkinlikte kulübün en yaşlı üyelerine emeklerinden dolayı plaket takdim edildi.


Gençlerden Adnan Bal’a şampiyonluk sözü
Etkinlikte açılış konuşmasını yapan Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Bal, Başkan Bal katkılarından dolayı Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’ e teşekkürlerini sunarak, kulübün en temel misyonunun gençleri madde bağımlılığından korumak olduğunu söyledi. Bal, “Kulübümüz 85 yıllık bir çınar. Çınar ailesini bugün burada buluşturduk. Kulüp yünetimi olarak gençlere öncelik verdik. 19 yaş grubu olarak genç takımımız lig maçlarına katılıyor. 17 yaş grubu gençlerimiz eylülde başlayacak. A takımımzın maçları devam ediyor. Bu gençlerimizin hepsi mahallemizin çocukları. Bağımlılık yüzde 500 artmış ve 10 yaşa kadar inmiş. 15-16-17 yaşındaki gençlerimizi bu felaketten uzak tutmak için sporla tanıştırdık sporla buluşturduk.  Gençler size bir ödev vereceğiz ödeviniz önümüzdeki sezon şampiyon olacaksınız. Söz mü?’’ demesi üzerine salon gençlerin SÖZ! sesleriyle inledi.Biz kendi çocuklarımıza yönelmeliyiz
Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, kulübün kurulduğu tarihten emeği geçen herkese teşekkür ederek, “Spor anlayışı ve spora bakış Türkiye’de çok farklı boyutlara gelmiş vaziyette. Özellikle kapitalist dünyanın sporda karşılıklı kumar yapma mantığı 2kim nasıl daha fazla para kazanır ya da büyüklerin spor yapan gençlerin üzerinden nasıl bir dünya kurarım hesabı peşindeler. Biz bu durumun farkında olan bilinçli vatandaşlar olmalıyız. Mahalle kulübünde mahallenin gençleri olmalıdır. Biz kendi çocuklarımıza yönelmeliyiz. Amatör spor kulubü kavramının mantığı da budur. Söylemek istediğim diğer bir şey de maddi desteğe imkan yoksa gönlünüzle destek verin. Gönül desteği ile başarılamayacak hiç bir şey yoktur. Dayanışmanın çok önemli olduğunu unutmamak lazım. Zaman zaman maçlara giderek sohbetlerde yol gösterin. Sizlerin hatıralarınızı anlatmanız bile yol gösterici olacaktır. Bu gece bende çok büyük hatıraları anmama vesile oldu.” ifadelerini kullandı.

Genç: Gençleri uyuşturucu felaketinden korumanın tek yolu spordan geçer
Genç, “Ülkemizde uyuşturucu kullanımı çok genç yaşlara kadar indi. İlçemizde gençlik ordusu var. Bu gençleri uyuşturucu felaketinden engellemenin tek yolunun spor olduğunu unutmamak gerek. CHP’nin genel anlayışına uygun olarak ilçemizde uyuşturucuya yönelik geniş çapta mücadele başlattık. Çocukların Türkiye’nin en büyük değeri olduğunun bilincinde olarak çalışmak zorundayız. Dolayısıyla amatör spor kulüplerine elimizden geldiğince destek veriyoruz. Sarıyer Belediyesi olarak bir kadın voleybol takımı kurduk ve takım büyük başarılara imza attı. Okullarda bu işi en aşağıya indirme çabası içindeyiz. Bağımlılıkla mücadeleden vazgeçmeyeceğiz” diyerek herkesin bu konuda üzerine düşeni yapması çağrısında bulundu.En eskilere plaket verildi
3Konuşmaların ardından kulübün hala hayatta olan en eski üyelerine plaket takdim edildi. 1946 yılında üye olan Celal Eriçok, 1950 yılı üyelikleri ile Cezmi Sevindir ve Fikret Çokşen, 1954 yılı ile Behzat Güç, 1955 ile Mahir Dengizman ve 1961 yılı ile Tuncay Sükan ve Salih Tüzüner plaketlerini Kulüp Başkanı Adnan Bal ve takımın gençleri tarafından takdim edildi.

Kaynak : sarıyer posta gazetesi

Hiç yorum yok :

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Uyarı:

Bu site Adg Amatörün Dünyası'na ait olup, yine onun tarafından işletilmektedir ve içerdiği görseller (metin pencereleri, grafikler, fotoğraflar, logolar, markalar vb.) uluslararası telif hakları ve ticari marka kanunları tarafından korunmaktadır. Kod ve yazılım da dahil olmak üzere, Adg Amatörün Dünyası'ında animasyon, fotoğraf, grafik, makale, yazı ve dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz, değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayımlanamaz, başka bir bilgisayara yüklenemez, postalanamaz, iletilemez ya da dağıtılamaz.
Telif ve mülkiyet hakları saklı kalmak koşuluyla, kişisel ve ticari olmayan kullanım amaçlarıyla bu sitenin olanaklarından yararlanılabilir.