HAZIRLIK MAÇLARI

6 Mayıs 2016 Cuma

Hakeme saldırı Nisan ayında spora damga vurdu.


Hakeme saldırı Nisan ayında spora damga vurdu.
Spor dünyasının gündeminde Trabzon’da hakeme saldırı, sahalarda “2 dakika düşün” eylemi ve Aziz Yıldırım’ın sert sözleri vardı.

Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) için her ay düzenli olarak hazırlanan Nisan ayı medya raporunda, spor dünyasında sıcak gelişmeler yaşandı. Trabzonspor – Fenerbahçe maçında sahaya giren taraftarın hakem Volkan Bayarslan’ı darp etmesi nisan ayına damga vururken, bu olay futbolda yaşanan şiddete dikkat çekmek için “2 dakikalık düşün” eylemini beraberinde getirdi. Medya Takip Merkezi’nin (MTM) hazırladığı rapora göre, en çok konuşulan takım Fenerbahçe, kulüp başkanı ise Aziz Yıldırım oldu. 

İşte araştırmanın tüm detayları…

Spor Toto Süper Lig’de son viraja girilirken, Fenerbahçe şampiyonluk yarışında Beşiktaş’ı takibe devam ediyor. Geçtiğimiz hafta Gaziantepspor’u 3-0 skorla geçip şampiyonluk yarışını son haftaya kadar taşımakta kararlı görünen Fenerbahçe’ye Medyada gösterilen ilgi de son hızıyla sürüyor. Spor basınında 88
bin 988 habere konu edilen sarı lacivertliler, popüler takımlar listesinin zirve ismi oldu. Listenin ikinci sırasında yer alan Galatasaray ise 74 bin 692 habere konu edildi. Beşiktaş camiasının yeni stadı Vodafone Arena, Nisan ayında resmen açıldı. Vodafone Arena’nın açılış maçında Bursaspor’u 3-2’lik galibiyetle geçen siyah beyazlılar, şampiyonluk yarışında kayıpsız yoluna devam ederken, medyada 58 bin 235 habere konu oldu.

Listenin dördüncü sırasında Trabzonspor 52 bin 939 habere konu edildi. Spor Toto Süper Lig’in 30’uncu haftasında Hüseyin Avni Aker Stadı'nda oynanan Trabzonspor- Fenerbahçe maçında sahaya giren bir seyirci tarafından hakem Volkan Bayaraslan’ın darp edilmesinin ardından, maçın 88. dakikasında oyun
durduruldu. Yaşanan bu olay futbol camiasına damga vururken, farkındalık yaratmak maksadıyla Kulüpler Birliği "2 Dakika Düşün" eylemini başlattı.

Başkan Aziz Yıldırım’ın sert açıklamaları spor dünyasında tepkilere neden oldu

Hiç yorum yok :

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Uyarı:

Bu site Adg Amatörün Dünyası'na ait olup, yine onun tarafından işletilmektedir ve içerdiği görseller (metin pencereleri, grafikler, fotoğraflar, logolar, markalar vb.) uluslararası telif hakları ve ticari marka kanunları tarafından korunmaktadır. Kod ve yazılım da dahil olmak üzere, Adg Amatörün Dünyası'ında animasyon, fotoğraf, grafik, makale, yazı ve dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz, değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayımlanamaz, başka bir bilgisayara yüklenemez, postalanamaz, iletilemez ya da dağıtılamaz.
Telif ve mülkiyet hakları saklı kalmak koşuluyla, kişisel ve ticari olmayan kullanım amaçlarıyla bu sitenin olanaklarından yararlanılabilir.