HAZIRLIK MAÇLARI

18 Mayıs 2016 Çarşamba

Gölmarmara'da futbol aşığı bedensel engelli Ali Tur, tüm engellere meydan okuyor.

Gölmarmara'da futbol aşığı bedensel engelli Ali Tur, tüm engellere meydan okuyor.
Manisa'nın Gölmarmara ilçesinde spor ve futbol aşığı bedensel engelli 25 yaşındaki Ali Tur, tüm engellere meydan okuyor.Hem fiziksel hem de mesleki engelleri birer birer aşan Ali Tur, geleceğin futbol yıldızlarına bilgi ve birikimlerini aktarmaya çalışıyor.


Manisa'nın Gölmarmara ilçesinde yaşayan ve engelleri birer birer aşan Ali Tur, ilçenin 1.Amatör lig'de mücadele eden takımın alt yapısında hem yöneticilik yapıyor, hemde saha kenarında onlara taktikler vererek başarılı olmaları için mücadele ediyor, hırsı ve gayreti ile de seyredenlere kendi hayran bırakıyor.
Ali Tur; Karşılaştığı zorluklara boyun eğmeden küçük yaşlardan itibaren sporun içinde olduğunu belirterek,"Engelli olmam futbol oynamamı belki engelliyor ama sevmemi engellemiyor.İlçemizdeki gençlerin spor yapması için mücadele ediyorum, onlara bilgi ve birikimlerimi aktarmaya çalışıyorum, antremanlarda, maçlarda, soyunma odası ve saha kenarında hep onlar ile beraberim, bu işi severek ve isteyerek yapıyorum, sahada onlar ile seviniyor onlar ile üzülüyorum, bu işi severek yapıyorum"dedi.
Ali Tur;Bedensel engel hiçbir şeye engel değil, inanmak lazım"diyerek, evinize kapanmayın, hayallerinizi  ve yeteneklerinizi dışarı çıkarın diyerek engellilere mesaj veriyor.

Haber Foto : Sevet Sarun / egedespor.com

Hiç yorum yok :

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Uyarı:

Bu site Adg Amatörün Dünyası'na ait olup, yine onun tarafından işletilmektedir ve içerdiği görseller (metin pencereleri, grafikler, fotoğraflar, logolar, markalar vb.) uluslararası telif hakları ve ticari marka kanunları tarafından korunmaktadır. Kod ve yazılım da dahil olmak üzere, Adg Amatörün Dünyası'ında animasyon, fotoğraf, grafik, makale, yazı ve dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz, değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayımlanamaz, başka bir bilgisayara yüklenemez, postalanamaz, iletilemez ya da dağıtılamaz.
Telif ve mülkiyet hakları saklı kalmak koşuluyla, kişisel ve ticari olmayan kullanım amaçlarıyla bu sitenin olanaklarından yararlanılabilir.