HAZIRLIK MAÇLARI

9 Mayıs 2016 Pazartesi

Ataşehir Doğuş, Muhteşem bir Geri Dönüşe İmza Attı.

Ataşehir Doğuş, Muhteşem bir Geri Dönüşe İmza Attı.
İstanbul 2. Amatör Lig 16. grupta şampiyonluğun önemli adaylarından iki ekip Ataşehir Doğuş Spor ile Pendik Esenyalı Spor, Kaynarca Sahasında karşı karşıya geldi. 

Maçın stresi yüzlerinden okunan her iki takım oyuncularıda karşılaşmaya iyi başlayamadılar. İlk bölümde ortaya vasatın üstüne çıkmayan bir futbol sergilediler. Pendik Esenyalı ilk yarıda iki duran toptan bulduğu gollerle devre arasına 2 farklı üstünlükle girerken, maça futboldan çok hakemin kararları damga vurdu.
İlk yarıya ilişkin açıklamada bulunan Ataşehir Doğuş Teknik Direktörü Erdal Sert "Müsabakaların oynandığı sahalar boş zamanlarında hali saha olarak kullanıldığı için havai hat şeklinde yer alan teller her zaman sorun olmuştur. Ancak bu tellere top çarptığı zaman oyun durdurulur ve hava atışı ile başlar. Ancak müsabakanın hakemi bu durumla karşılaşılan hiç bir pozisyonda oyunu durdurmadı ve hatta top biz veya rakip takım atakta iken tele çarpması sonucu yön değiştirerek diğer takımın atağı haline dönüştüğünde bile devam kararı vererek her iki takım teknik ekibini de çileden çıkardı. 30. dakika da bizim oyuncumuz Serhatcan Polat atağa çıkan Esenyalı Spor'lu futbolcu atağa çıkarken oyuncuyu nizami bir faul yaparak durdurdu. Hakem faul düdüğün çaldı ancak asıl sıkıntı sonra başladı. Esenyalı Sporlu futbolcular hakeme kart itirazı yapınca daha önceden sarı kartı olan oyuncuya tekrar kart gösternmek için eline cebine attı. Bu defa bizim sporcularımız itiraz etti. Saha Komiserine dönerek her verdiğim karara itiraz ediyorlar ben bu şekilde maç yönetemem diyerek hepimizin ve saha komiserinin şaşkın bakışları arasında odasına gitti. Tam 45 dkika odadan çıkmadı, daha sonra her iki takım hocasınada odasına çağırdı ve bana 20 numaralı oyuncunu (Serhatcan) oyundan attım. Kabul ediyorsan çıkalım yoksa yazarım raporu 3-0 hükmen yenik sayılırsın dedi. Hocam haksızlık yapıyorsun dememe rağmen kararını değiştirmedi. Hakeme hocam 8 kişide kalsak bu maçı oynayacağız dedim. ikinci golüde zaten bu duran toptan yedik." dedi

İkinci yarı sahada bambaşka bir Ataşehir Doğuş takımı vardı adeta. Başlama vuruşunun hemen ardından Caner cezaalanına gönderdiği topu güzel bir kafa vuruşu ile ağlara gönderen Muhammed Düzgün farkı 1'e indirdi. Esenyalı skoru korumak için geri yaslanınca, Ataşehir Doğuş oyunu rakip sahaya yığmakta zorlanmadı. Yağız'a cezaalanı içinde yapılan harekette hakem penaltı noktasını gösterdi. Serkan penaltı atışı sonrası skoru eşitledi. 2-2

Üst üste gelen ataklar ve goller, Esenyalı'lı sporcuların paniklemesine yol açtı. Oyunda geriden gelen ve etkili bir oyunsergileyen Ataşehir Doğuş Spor'lu futbolcular bu sefer galibiyet için yüklenmeye başladılar. Günün başarılı ismi Yağız bir kez daha ceza alanı içinde müdahalaye maruz kaldı ve hakem ikinci kez penaltı noktasını  gösterdi. İlkpenaltıdaki gibi tekrar Serkan topun başına geçti ve skoru 3-2'ye getiren gole imza attı. Karşılaşma bu skorla sonuçlanırken Ataşehir Doğuş şampiyonluk yolunda önemli bir rakibinden 3 puan alarak avantajlı duruma geçti.

Hiç yorum yok :

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Uyarı:

Bu site Adg Amatörün Dünyası'na ait olup, yine onun tarafından işletilmektedir ve içerdiği görseller (metin pencereleri, grafikler, fotoğraflar, logolar, markalar vb.) uluslararası telif hakları ve ticari marka kanunları tarafından korunmaktadır. Kod ve yazılım da dahil olmak üzere, Adg Amatörün Dünyası'ında animasyon, fotoğraf, grafik, makale, yazı ve dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz, değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayımlanamaz, başka bir bilgisayara yüklenemez, postalanamaz, iletilemez ya da dağıtılamaz.
Telif ve mülkiyet hakları saklı kalmak koşuluyla, kişisel ve ticari olmayan kullanım amaçlarıyla bu sitenin olanaklarından yararlanılabilir.