HAZIRLIK MAÇLARI

9 Aralık 2012 Pazar

Çıksalınspor 2-2 Dikilitaş Bölgesel Amatör lig takımlarımızdan Çıksalınspor ve Dikilitaş takımları soğuk ve yağışlı bir havada Anadolu Hisarı Spor Akademisi Stadyumunda karşı karşıya geldiler.Müsabakanın sonunda kazanan olmadı,ilk ve ikinci yarıda atılan toplam dört gol ikişer ikişer karşılıklı hanelere yazılınca birer puan paylaşıldı.
 Müsabakaya her iki ekipte son derece istekli,agresif ve tatlı sert bir futbol anlayışı ile başladı.Üç kilit oyuncusundan eksik olarak müsabakaya gelen Dikilitaş takımı oyunu kontrollü oynayıp,ilerde Recep ile yakalayacağı pozisyonları hazırlamak suretiyle neticeye ulaşma çabası içinde bulundu.

 Ev sahibi ekip ise kanatlardan getirdiği toplarla etkili olma şansını kullanmak istedi fakat her iki ekipte bu isteklerini ilk yarı boyunca hayata geçiremedi diyebiliriz.Çıksalın spor stoperleri Recep tehdinii yakın ve agresif savunma anlayışı ile etkisiz hale getirmeye çalıştılar ve bunda da başarılı oldular diyebiliriz.

 Dikilitaş savunması uzun boyluı stoperlerden oluştuğundan kısa boylu Çıksalın forvetleri pozisyon bulmakta zorlandı diyebiliriz.İlk yarıdaki ilk gol pozisyonu girişimi 22 dakikada Dikilitaş ceza sahası önündeki yakın paslaşmalar neticesinde topu önünde bulan Semih Şahin sol ayağıyla çok düzgün bir vuruş ile kalecinin ve defansın bakışları arasında topu kalecinin uzanamayacağı köşeye harika bir plase ile golü takımına kazandırdı.

ve ev sahibi takım bu golle 1-0 öne geçti.Bu golden sonra beraberliği kurtarma adına rakip kaleye daha kalabalık giden Dikilitaş takımı zaman zaman rakip kale önünde etkili ataklar geliştirdi ve beklediği golüde 42 dakikada buldu.Sağ köşe gönderinden yapılan ortaya iyi yükselen Eray Verep düzgün bir vuruşla topu Çıksalın ağlarına gönderdi ve bu golde müsabakanın ilk yarısının skoru olarak tabelada yerini aldı.


 İkinci yarıda her iki takımda kazanma adına bir takım hamleler yaptı ve üç puanı ne kadar istediklerini gösterdi.Dakikalar 55'i gösterdiğinde Dikilitaş takımının tüm dengesini bozan kırmızı kart geldi ve bir anda yaklaşık 35 dakika oyunu bir kişi eksik oynamayla yüz yüze kaldılar.


 Sarı kartı bulunan sarı kartı bulunan Mustafa Erbaş rakibi ile girdiği mücadelede ayağaını biraz yükseğe kaldırınca hakem bunu tehlikeli temas olarak değerlendirdi ve pozisyon geçtikten sonra yaklaşık iki dakikalık bir zaman diliminden sonra oyun durduğunda ikinci sarı kartı gösterdi.


 Bizim ve maçı seyredenlerin anlamadığı o pozisyonda faul varsa neden durdurmadın.Faul yoksa oyun durunca neden ikinci sarı kartı gösterdin.Bizce bu karar fiyasko bir karar olarak maça damgasını vurmuştur.Rakibini eksik yakalayan Çıksalın takımı rakibi karşısındaki bu bir oyuncu fazla oynatma şansını iyi kullanamadı diyebiliriz.


 Belkide çok çok öncede oyuna dahil olması tribünlerde de beklenen Soner oyuna girer girmez güzel bir vuruş yaptı ve takımını   öne geçiren golü kaydetti.Vuruş esnasında topun Dikilitaş defans oyuncusunada çarparak bombe alması biraz önde yakalanan kaleciyi gafil avladı diyebiliriz.


 Bir kişi eksik oynamasına rağmen rakip kale önüne yüklenen Dikilitaş takımı beklediği beraberlik golünü Serbest vuruştan Kılınç Yetkiner tarafından elde etti.


Harika bir vuruş ile müsabakanın skoru uzatma dakikalarında geldi.Amatöründünyasi ekibi olarak bundan sonraki müsabakalarda her iki ekibede bol şans ve başarılar diliyoruz.

Hiç yorum yok :

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Uyarı:

Bu site Adg Amatörün Dünyası'na ait olup, yine onun tarafından işletilmektedir ve içerdiği görseller (metin pencereleri, grafikler, fotoğraflar, logolar, markalar vb.) uluslararası telif hakları ve ticari marka kanunları tarafından korunmaktadır. Kod ve yazılım da dahil olmak üzere, Adg Amatörün Dünyası'ında animasyon, fotoğraf, grafik, makale, yazı ve dokümanlar, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz, değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayımlanamaz, başka bir bilgisayara yüklenemez, postalanamaz, iletilemez ya da dağıtılamaz.
Telif ve mülkiyet hakları saklı kalmak koşuluyla, kişisel ve ticari olmayan kullanım amaçlarıyla bu sitenin olanaklarından yararlanılabilir.